Eduard Reichert stál 36 let v čele správy žateckého pivovaru. Do čela představenstva právovárečných měšťanů byl zvolen 17. května 1893. Pocházel ze staré žatecké měšťanské rodiny. Navštěvoval nižší reálku v Plzni. Vojenskou službu absolvoval u dělostřelectva v Tridentu. Poté pracoval na hospodářství svého otce, po kterém převzal rodinný majetek.
Byl roky činný také v zastupitelstvu města. 17. března 1889 byl zvolen nejprve správním radou ve shromáždění právovárečného měšťanstva. Od roku 1892 byl členem výboru. Pivovar zažíval v devadesátých letech poněkud komplikované časy. Při pravidelné obměně vedení byla provedena rozsáhlá inventura, která odhalila nesrovnalosti v hospodaření. Ve městě se navíc, jak píše A. Seifert, šířily temné zvěsti o budoucnosti žateckého pivovarnictví. Přicházely velké změny, kterých se mnozí báli. Právo vaření piva již totiž nemělo být vázáno na staré právovárečné domy. V Žatci se plánoval vznik nového velkého spolkového pivovaru u dnešního nádraží Žatec-západ, pozdějšího Dreherova pivovaru.
Reforma tak byla třeba i u měšťanského pivovaru, který vařil pivo od roku 1801. Jeho podílníci byli právě majitelé starých právovárečných domů. Proto bylo na 14. května 1893 svoláno generální shromáždění do hotelu U zlatého anděla. 17. května byl do čela zvolen Eduard Reichert. Ten během krátké doby začal pivovar řídit. Situace pivovaru se pomalu stabilizovala. Došlo k jeho rozšíření a modernizaci, která mu umožnila držet krok s úspěšnou novou konkurencí. K pivovaru více zde.
Městská kronika zmiňuje rovněž jeho zásluhy na přestavbě a rozšíření hotelu U zlatého lva v Obloukové ulici č.p. 228, který patřil za první republiky pivovaru. Stavba probíhala, jak bylo tehdy v Žatci zvykem, velmi rychle: "1. března (1929) byl otevřen "Hotel zum goldenen Löwen" v Žatci, patřící měšťanskému pivovaru Žatec. Žatec je bohatší o moderní prvotřídní hotel s restaurací, kavárnou a sklepní pivnicí. Nový hotel sestává ze dvou domů, tj. z domu č. 139 – starého hotelu "Zum goldenen Löwen" a na místě zdemolovaného obytného domu č.p. 138, kde byla postavena nová hotelová budova. Stavělo se rok. 16. ledna 1928 začal stavební mistr Gregor s demolicí staré budovy. Tato demolice šla tak rychle, že po 15 dnech ze starého domu zbyl jen sklep. Nakonec se přikročilo k demolici a vykopání sklepa a základů. 10. února 1928 se začalo s betonováním základů. Bylo odvezeno 2489 kubických metrů suti a půdy ze stavebního pozemku. 13. února 1928 se začalo se zděním sklepních zdí. 21. února musela být stavba kvůli mrazu odložena a mohla pokračovat teprve 22. března. 10. července postavena střecha a začalo se s vnitřkem a stavba byla rychlým tempem provedena. Zásluhy o nádhernou budovu měl předseda měšťanského pivovaru Eduard Reichert a jeho zástupce Karl Zuleger. Stavba stála 4,135.000 Kč.- Nájemce platí 150.000 Kč ročně pacht." (Městská kronika, 2, díl, s. 489 - 490.)
Reichert vedl pivovar až do roku 1929, kdy odstoupil ze zdravotních důvodů. 7. dubna 1929 ho nahradil Karl Zuleger, majitel statku ve Velemyšlevsi a domu v Žatci. Reichertovi byl připsán důchod 30 000 Kč.
Když Reichert zemřel, zavlál na pivovarem černý prapor. Nekrolog zmínil jeho přímost, smysl pro spravedlnost i "zlaté srdce" pod hrubou slupkou. Jeho manželkou byla Anny Reichert, roz. Kraupner. Eduardův syn Ing. Rudolf Reichert pracoval rovněž v pivovaře jako úředník. Za první světové války byl v květnu 1917 jako dobrovolník u námořního letectva. V květnu 1917 byl sestřelen Italy a zřítil se do moře. Měl štěstí, protože si zlomil pouze nohu. Reichertové vlastnili m.j. starý právovárečný dům v Schulgasse 95 (dnes Josefa Hory).
PhDr. Milada Krausová, Ph.D.