Anglo-rakouská banka, krátce Anglobanka, byla jako bankovní ústav založena již roku 1864 a jak název napovídá, účastnil se jejího vzniku britský kapitál a měla dvě sídla – ve Vídni a v Londýně. V roce 1922 dala československá vláda souhlas k zřízení Anglo-československé banky a zavázala se, že uhradí Anglické bance obnosy pocházející z předválečných úvěrů. Anglo-československá banka byla ustavena v dubnu 1922 za účelem převzetí poboček Anglo-rakouské banky ve Vídni, nacházejících se na území ČSR. V roce 1923 zřízena pobočka banky v Londýně.
V souvislosti s chmelařskou konjunkturou konce 19. století došlo k nárůstu finančních transakcí mezi obchodníky s chmelem a jejich odběrateli a samozřejmě také k nárůstu úvěrových potřeb těchto obchodníků. Kvetoucí podnikatelské prostředí tak přilákalo do Žatce některé banky, které doplnily širokou nabídkou finančních produktů místních spořitelen.
Pobočka Anglobanky se nacházela na dnešním Kruhovém náměstí, v budově, která byla spolu s jinými na konci 40. let stržena, aby udělala prostor pro nově zřízené náměstí Jana Švermy. Při rekonstrukci náměstí v 90. letech byl objeven vstup do nezasypaného sklepa, který v sobě ukrýval část předsunutého opevnění Pražské brány z 15. století. Tuto pamětihodnost ukrytou před zraky obyvatel města Regionální muzeum čas od času zpřístupňuje o Dny evropského dědictví.